Pětipes ve velkoměstě

01.05.2020

Ideální příležitosti nevyhýbat se davům turistů, jsme museli využít. Uznejte, kdo z vás má fotku před Orlojem, kde je úplně sám? 

Byl krásný den, vstali jsme brzy. Chtělo to nějaký výlet. Bydlíme v Českém Krumlově a hodně pražáků se jezdí koukat na prázdné centrum. Tak jsme si řekli, proč to neotočit? Pojedeme se podívat na poloprázdnou Prahu. Bylo to moc příjemné a poklidné odpoledne. Holky jsou na davy z Krumlova zvyklé, ale bylo opravdu osvěžující, mít ulice více méně pro sebe. 

Na našich výletech do českých i evropských měst jsme vždy centrem pozornosti kolemjdoucích. Což chápeme a nevadí nám to. Někteří cizinci ovšem neví, jak se ke psům chovat. Vrhají se na nás aniž by se nejprve zeptali nebo alespoň pozdravili, skáčou nám do cesty s fotoaparáty atd. Pak už platí to známé pořekadlo "čeho je moc, toho je příliš". 

Tento den byl i pro nás oázou klidu. Většina Čechů ví, jak se ke psům chovat a že se sluší nás pozdravit a zeptat se, než se na holky sesypou. Takže lidičky, když nás někde potkáte, nebojte se nás oslovit. My vás neukousneme - alespoň doufám :-D Rádi si popovídáme a holky se nechají vyfotit. 

Prošli jsme si ty nejhezčí místa. Karlův most, Staromák, Kampu...Holkám se nejvíc líbilo v parcích a u Vltavy. Ovšem takový holub na Karlově mostě, také nebyl k zahození. Atmosféra byla jedinečná. Jistě to nebyl poslední výlet, který jsme v této době podnikli. Máme krásnou zemi a doma už jsme byli zavření dost dlouho. Vyražte také na výlet.  Třeba se někde potkáme :-)