Do postele nesmí!

21.04.2020

Kdo z vás tuto větu neřekl nebo neslyšel od partnera či jiného člena rodiny? U nás to nebylo jinak. Dokonce i já jsem o tom chvilku (fakt jen chviličku) byla přesvědčená. Potom co mi došlo, že je to blbost, že prostě chci mít tu malou chlupatici u sebe, jsem se ještě chvíli zapírala kvůli manželovi. Měla jsem velké štěstí, že zanedlouho po té, co jsme si Arletu pořídili, byly Vánoce. No a jaká příhodnější situace by mohla nastat. Záminka byla jasná. "Ale zlato, když jsou ty Vánoce, přece ji nenecháme samotnou." Nátlak nebyl třeba, kapituloval v podstatě hned.  Po Vánocích byly svátky, potom má můj muž narozeniny, pak silvestr...To vám bylo důvodů, proč ji z té postele zase nevyhnat :-D

A jak je to dnes? Uměl si to, jako jediný chlap v domácnosti, zařídit. Je mu vlastně jedno kolik jich v té posteli chrápe, spí totiž všechny u mě. A jak toho docílil? Nepřetržitým vrtěním. Tak s sebou házel, že to ty holky, chudinky, radši vzdaly, aby měly klid. Jsou si moc dobře vědomy toho, že panička je blbec a radši se v noci nehne jen, aby je nerušila. Ale ne, tak hrozné to se mnou není. Už jsme si vytvořily takovou spánkovou symbiózu. Holky ví, kde ležet abych měla "prostor" (pokud to vůbec jde tak nazvat s pětipes na jednolůžku) a já vím, jak se otáčet, abych nějakou neshodila z postele. 

Už jsem na ten náš rituál tak zvyklá, že když párkrát do roka mám spát sama, je to divný. Ještě, že nejčastěji bez holek spím u kamarádky, co má čtyři psy. Alespoň jednoho jí vždycky ukradnu ;-)

Četla jsem "milión" článků o tom, zda je spaní se psem zdraví škodlivé či nikoli. Po více než šesti letech se psem v posteli, jsem nepřišla k žádné újmě. Naopak musím říct, že mám teď s pětipes hlubší vztah, než jsem měla v minulosti se psy, kteří do postele nesměli. Dokonce jsem četla, že blízký vztah se psem, může posilovat imunitu! 

Jaká pravidla máte u vás? Smí nebo nesmí do postele?