Psí lékárnička

Psí lékárnička nesmí v naší domácnosti chybět. Jsou přípravky, které nám už několikrát takzvaně zachránily krk a podařilo se nám zastavit problém hned v začátku. Neobejdeme se bez kapiček do očí a uší. Prach nebo pyl naše krátkonohé plemeno nachytá do očí hned. Přípavek od dokonalé lásky Péče o oči je ideální volba. Často nám také pomohly oční kapky Visine. Péče o uši je taktéž nezbytná , zvlášť u dlouhosrstých plemen a těch, která mají uši převislé. U nás k ošetření uší používáme nejčastěji Otifree. Kápnu do ucha, promnu ušní kanálek mezi prsty a pes pak špínu i s tekutinou vytřepe. Ušní lalůček poté otřu odličovacím tampónkem. Pokud ale ucho psovi zapáchá a je stále vlhké či dokonce vidíte hnis je nutné bežet k veterináři. To už Otifree nezvládne a je většinou třeba nasadit antibiotika.
Bez čeho si naše soužití se psy už nedokážu vůbec představit je Canicur. Bylinné probiotické tablety. Už tolikrát nám pomohly na průjmy a zvracení. Je to skvělá první pomoc. Holky tablety baští dobrovolně a v 90% případů se jim uleví a problém zvládneme ve velmi krátkém čase. V Čechách se Canicur neprodává. Já si ho vozím ze zahraničí, kde ho mají v lékárnách. Podobné přípravky, které je dobré doma mít po ruce naleznete třeba zde. Podotýkám, že tyto tabletky nejsou zázračné a horší infekci nezastaví. Pokud se stav vašeho miláčka nelepší nebo naopak zhoršuje, upalujte k veterináři.
Kromě těchto základních léků nesmí chybět kleštičky na vyndavání klíšťat a desinfekce. My místo po klíštěti potíráme kapičkou Tea Tree oleje.
Balzám na tlapky nepoužíváme tak často, ale v zimě když se venku solí nebo naopak v létě u moře, se opravdu hodí. Není na škodu jeden ve vaší psí lékarničce mít.
