Představujeme se

01.04.2020

Moje pětičlenná parta. Jsou skvělé. Každá je úplně jiná a to jak vzhledově, tak povahově. Dobře, uznávám, že Connie a její dcera Marit jsou si aktuálně tak podobné, že někdy si nejsem úplně jistá :-D 

Když nás lidé potkávají, je nejčastěji pokládaná otázka - Jak je poznáte? - a já vždy s klidem odpovídám, že poznám. Poznám je i v noci podle chůze, poznám je pod dekou po hmatu, poznám je podle zakňourání i podle štěkotu. 

ARLETA - je nejstařší a zároveň šéfová smečky. Je paličatá a houževnatá. Jde si tvrdě za svým a dokáže si sjednat pořádek. Má ráda svůj klid a mě. Někdy si říkám, že by tu smečku ani nepotřebovala. Stačila bych jí já a hračka :-D Miluje aportování na souši i do vody. Někdy jí úplně omylem napadne, že šéfuje celé naší domácnosti.

CONNIE - po jejím příchodu se začala tvořit naše smečka. Ari měla kámošku a můj muž psa, který miloval v první řadě jeho. Z Connie se časem stala zakladatelka naší chovatelské stanice. Ona je prostě mamina. Má ráda všechna mláďata, i ta lidská. Je to flegmatik až do chvíle, kdy jde o jídlo. Je věrná a oddaná svému pánovi. 

CORA - to je fenka, která se snaží za každou cenu dělat vše správně. Je to dobračka od kosti. Je poslušná a nekonfliktní. A maličko hysterka, možná maličko víc :-D Myslím, že když stříháme drápky, ví o tom celý dům. Ještě se jí ani nedotknu a už ječí. Podotýkám, že nemá špatnou zkušenost. Je to prostě její styl při snaze vyvléct se ze situace, která jí není úplně po srsti. 

BRASSIA - je dcerou Connie z prvního vrhu a je to náš rodinný kašpar. Fena mnoha výrazů, spíš ksichtů :-D Neustále optimistická a vtipná. Všechny nás baví její nekonečná radost ze života. Zároveň je povahou nejcitlivější. Nesnáší jakýkoli konflikt ať už v rámci smečky nebo mezi jí a námi. Na ni se opravdu stačí jen podívat a už ví, že přestřelila a jde to žehlit objímáním a olizováním :-)

MARIT - je také dcerou Connie ale z druhého vrhu - má jiného otce než Brassia. Nejmladší členka smečky. Doma je to mazel. Pořád do náš šťouchá čumákem ať ji hladíme. Je neskutečně hravá a s Brassi v tomto tvoří super dvojku. Venku se z ní stává opravdový lovec. Vleze do každé škvíry a když žádná v okolí není vyhrabe si svou.